![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4561844
*
nr 456 1844
Spegel
1920-tal, Rund, diameter: 80
Utrop:
500 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 mars 2007
kl 17:46:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 17:21:21
1
700 kr
12/3 15:17:03
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 456 1844
Spegel
1920-tal, Rund, diameter: 80
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 mars 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/3 17:21:21 | 1 | 700 kr |
12/3 15:17:03 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)